Pozvánky

Detský kresťanský letný tábor HVIEZDA SVIEŤ

Milé deti,

aké by to bolo, stať sa kráľom, kráľovnou nádhernej zemi, plnej dobrodružstva, priateľstva, zážitkov a úsmevu? Pridaj sa k nám a navštív s nami túto krajinu. Spoločne sa presunieme na územie Perzskej ríše, kde nás čaká množstvo hier, súťaží, zábavy, tvorivých dielní a kráľovských príbehov.

Detský kresťanský letný tábor

HVIEZDA SVIEŤ

Ktovie, či si nedosiahol kráľovskú hodnosť práve pre takúto chvíľu.
(Ester 4,14)

Miesto:                 PROVIDA Jakubovany
Termín:                9.-16. júl 2023
Vek:                      7 – 12 rokov

Prihlasovanie do 01.05.2023

Elektronická prihláška pre účastníkov: https://forms.gle/hmB4rd9vXms9yi8g6   (prihláška je dostupná aj na www.pathfinder.sk, facebook: Klub Pathfinder – Prieskumník)

Ubytovanie: Rekreačné stredisko PROVIDA Jakubovany sa nachádza na Liptove za malebnou dedinkou Jakubovany, na ceste k Jakubovianskym vodopádom (chatová oblasť). Ubytovanie je zabezpečené vo veľkej chate so spoločenskou miestnosťou s kapacitou 15 miest a v menších dvojposteľových chatkách. Súčasťou komplexu je ihrisko s basketbalovým košom, táboriská, vonkajšia kuchyňa s krytou jedálňou. (www.providajakubovany.net)
Súradnice49.13125497589706, 19.737646308536736

Celková cena pobytu je: 135€
V cene je započítané ubytovanie, strava 5-krát denne, pitný režim (poistné a cestu si hradia účastníci).
Platba je rozdelená na dve časti :
1. záloha: 60,- € 
po poslaní záväznej prihlášky poslať do 1.5.2023 na číslo účtu SK65 1100 0000 0029 3905 6751, variabilný symbol 090723 a s menom dieťaťa v informáciách pre prijímateľa.
2. doplatok: 75,- € uhradenie v deň nástupu na tábor.
ZĽAVA PRE SÚRODENCA JE 10€ (prvé dieťa 135€, súrodenci 125€)
Možné ďalšie výdavky: tričko 5€

Po poslaní vašej prihlášky vám príde potvrdzujúci mail s ďalšími pokynmi.

Počas celého pobytu na tábore je zabezpečený zdravotník.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo dotazov ma neváhajte kontaktovať mailom: jelinek.eva@pathfinder.sk  alebo telefonicky: +421 911 230 239 – Jelínková Eva.

Za organizačný tím Jelínková Eva, vedúca KPP a Jaroslav Bielik, kazateľ a podpredseda KPP

Hviezda SVIEŤ – sprievodný list v PDF

NAPRIEK VŠETKÉMU… VÍKEND PRE ŽENY

Milé ženy,

srdečne vás pozývame na víkendovú akciu, ktorá sa uskutoční Račkovej doline v Tatrách od 26. do 28. mája. Môžete sa tešiť na víkend plný príležitostí na zastavenie sa, oddych a obohatenie.

Hlavným pozvaným hosťom bude kazateľ a nemocničný kaplán Vítězslav Vurst, človek s jedinečnými skúsenosťami a s množstvom neobyčajných a silných životných príbehov.

Počas víkendu sa budeme venovať téme sebahodnoty a sebavedomia – sme stratené alebo len nenájdené? Cítite sa niekedy ustarostené, unavené či vyčerpané? Máme pocit, že tie najkrajšie chvíle v živote sú už za nami? Poďme sa spoločne uistiť, že pred sebou máme ešte množstvo príležitostí a nádejí, ktoré nám umožnia žiť život naplnený radosťou a šťastím. Poznatky a skúsenosti získané počas víkendu nám môžu slúžiť ako opora a pomoc nielen pre ľudí v našom okolí, ktorí to potrebujú, ale aj pre nás samé.

Čakajú na vás zaujímavé workshopy, prechádzky v tatranskej prírode a tiež slávnostná večera s osetským prípitkom s inšpiratívnymi nápadmi ako premeniť spoločné jedlo na sviatok. Vítězslav Vurst je tiež vášnivým cestovateľom a spolu s ním budeme mať príležitosť preniesť sa do jednej z najzaujímavejších krajín sveta. Ktorá to je? To sa dozviete na mieste.

Milé dámy, okrem tohto skvelého programu na vás čakajú aj ďalšie milé prekvapenia, ktoré umocnia vaše zážitky z tohto výnimočného víkendu.

Tešíme sa na vás!

Prihlasovanie so všetkými ďalšími informáciami týkajúcimi sa ubytovania, stravovania, cenových relácií a pod. sa Vám otvoria po nasnímaní pripojeného QR kódu, alebo na tomto linku:

https://forms.gle/8qZG5oWxHquESBzp9

S úctou, Tím SLUŽBY ŽIEN Slovenského združenia CASD: Danka, Gabika, Ivanka, Lucka a Mirka

Letný tábor zdravia: Podhájska

Milé sestry a milí bratia, sme stvorení pre lásku. Ideálom je, aby sme mali detstvo naplnené prijatím, bezpečím, teplom a útechou. Aby sme boli spokojní vo vzťahoch plných lásky a blízkosti a naučili sa tak dôvere.

Ideály však často nebývajú naplnené. Ak deti vyrastajú s dospelými, ktorí nerozumejú detskej bolesti, strachu a neistote, v ich mozgu sa neaktivuje program lásky, ale programy zvládania nezdravej situácie v rodine. Problém nastane v dospelosti, keď život podľa týchto pravidiel prináša aj napriek najlepším úmyslom iba sklamanie.

Občianske združenie Život a zdravie (ďalej OZ Život a zdravie) aj tento rok pripravuje letný tábor zdravia v Podhájskej, od 23. do 28. 07. 2023, kde budeme hovoriť o 12 krokovom programe Cesta k vyrovnanosti, ktorý nám môže pomôcť:

 • zažiť uzdravenie zo zranení, ktoré si nesieme z detstva,
 • prežívať Božie objatie,
 • naučiť sa milovať blížneho ako seba samého,
 • odstrániť prekážky, ktoré nám bránia v prežívaní blízkosti, prijatia a lásky.

Hlavní prednášajúci budú:

 • Janka Nosková, MPH (predsedníčka OZ Život a zdravie)
 • Jozef Pist (kazateľ, lektor OZ Život a zdravie)
 • Jozef Brenkus, PhD. (riaditeľ Život bez závislostí, n. o.)                           Ilustrácia: Olga Pazerini

Pobyt sa uskutoční v penzióne Max, blízko železničnej stanice Podhájska.

 • Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, zariadeným kuchynským kútikom (chladnička, dvojplatnička, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, riady)
 • K dispozícii sú aj uteráky (pre použitie na ubytovaní, na kúpalisko je potrebné si priniesť vlastné)
 • Je tiež možné bezplatné zapožičanie sušiča na vlasy, žehličky a žehliacej dosky; aj požičať si bicykel za polovičnú cenu pre ubytovaných hostí
 • K dispozícii je zdarma pre ubytovaných sauna a vírivka

V prípade záujmu, prosíme, neváhajte a urýchlene sa prihláste, kým sú voľné miesta. Prihlásiť sa je najpohodlnejšie možné načítaním QR kódu na Google formulári, ktorý sa Vám otvorí aj na tomto linku, (kde nájdete aj ďalšie informácie… ceny…):

https://www.zivotazdravie.sk/ltzp-prihl/

Kontakt pre viac informácií: Jaromír Novota, +421 915 276 958;

novota@zivotazdravie.sk

Viac o všetkých letných táboroch zdravia v roku 2023:

Za organizačný tím, Jaromír Novota, vedúci Oddelenia zdravia SZ CASD