Biblické úlohy

Biblické úlohy 4 Q/2023: “BOŽIE POSLANIE – MOJE POSLANIE”

Počas štvrtého štvrťroku 2023 budú veriaci zo zborov Cirkvi adventistov siedmeho dňa študovať tematiku  s názvom: “BOŽIE POSLANIE – MOJE POSLANIE“. Autormi tohto študijného materiálu boli vedúci centier (v čase písania nimi boli: Petras Bahadur, Richard Elofer, Kleber Gonçalves, Clifmond Shameerudeen, Doug Venn, Amy Whitsett a Greg Whitsett) za asistencie Garyho Krausa (riaditeľ, Adventist Mission), Homera Trecartina (bývalý riaditeľ, Global Mission Centers) a Jeffa Scogginsa (riaditeľ pre plánovanie globálnej misie). Viac informácií nájdete na: https://www.globalmissioncenters.org/home

Materiály k spoločnému štúdiu pripravuje Oddelenie sobotnej školy. Na jej stránke je možné nájsť aj niektoré pomocné materiály k predmetnej biblickej úlohe. Záujemcovia si môžu biblické úlohy v tlačenej forme objednať u svojich zborových traktátnikov. Elektronická verzia celej biblickej úlohy v PDF sa Vám otvorí po načítaní pripojeného QR kódu:

https://www.casd.sk/wp-content/uploads/2023/09/BU-4Q_2023-SK-web.pdf

Na stránke Oddelenia sobotnej školy sú každý týždeň vyvesované video dokumenty – Bible pro dnešek, kde pozvaní hostia, diskutujú nad každou z 13 biblických úloh aktuálneho štvrťroku. Všetky ďalšie informácie nájdete tu: https://sobotnaskola.casd.sk/

Dovoľujeme si dať do pozornosti jednu z možností ako sa dostať pohodlne a jednoducho k aktuálnym lekciám sobotnej školy. Dokonca nielen k lekciám, ale aj k video zamysleniam HopeTV a audio formátu lekcií sobotnej školy.

Ide o smart zariadenia s operačným systémom ANDROID a prípadní záujemcovia ju môžu nájsť v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.uplab.sobotnaskola

Potom tu je aj druhá možnosť inej aplikácie (pôvodom z Austrálie), kde sa dá voliť medzi viacerými jazykmi (vrátane slovenčiny) a kde po kliknutí na biblický text sa ten text otvorí. Je tiež pre operačný systém ANDROID a dostupná v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryart.sabbathschool