Biblické úlohy

Biblické úlohy 2Q/2024: “VEĽKÝ SPOR”

Počas druhého štvrťroku 2024 budú veriaci zo zborov Cirkvi adventistov siedmeho dňa študovať tematiku s názvom “VEĽKÝ SPOR“. Autorom biblických úloh je Mark Finley, medzinárodne známy evanjelista, bol v rokoch 2005–2010 podpredsedom Generálnej konferencie. V súčasnosti pracuje na plný úväzok ako asistent predsedu Generálnej konferencie. Mark Finley a jeho manželka Ernestine majú tri deti a päť vnúčat. Materiály k spoločnému štúdiu pripravuje Oddelenie sobotnej školy. Na jej stránke je možné nájsť aj niektoré pomocné materiály k predmetnej biblickej úlohe. Záujemcovia si môžu biblické úlohy v tlačenej forme objednať u svojich zborových traktátnikov. Elektronická verzia celej biblickej úlohy v PDF sa Vám otvorí po načítaní pripojeného QR kódu:

https://www.casd.sk/wp-content/uploads/2024/02/BU-2Q_2024-SK-web.pdf

Na stránke Oddelenia sobotnej školy sú každý týždeň vyvesované video dokumenty – Bible pro dnešek, kde pozvaní hostia, diskutujú nad každou z 13 biblických úloh aktuálneho štvrťroku. Všetky ďalšie informácie nájdete tu: https://sobotnaskola.casd.sk/

Dovoľujeme si dať do pozornosti jednu z možností ako sa dostať pohodlne a jednoducho k aktuálnym lekciám sobotnej školy. Dokonca nielen k lekciám, ale aj k video zamysleniam HopeTV a audio formátu lekcií sobotnej školy.

Ide o smart zariadenia s operačným systémom ANDROID a prípadní záujemcovia ju môžu nájsť v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.uplab.sobotnaskola

Potom tu je aj druhá možnosť inej aplikácie (pôvodom z Austrálie), kde sa dá voliť medzi viacerými jazykmi (vrátane slovenčiny) a kde po kliknutí na biblický text sa ten text otvorí. Je tiež pre operačný systém ANDROID a dostupná v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryart.sabbathschool