Biblické úlohy

Biblické úlohy 2Q/2023: „TRI KOZMICKÉ POSOLSTVÁ”

Počas druhého štvrťroku 2023 budú veriaci zo zborov Cirkvi adventistov siedmeho dňa študovať tematiku  s názvom: “TRI KOZMICKÉ POSOLSTVÁ“. Autorom  biblických úloh je Mark Finley, medzinárodne známy evanjelista. V rokoch 2005–2010 bol podpredsedom Generálnej konferencie CASD. Po odchode do dôchodku sa stal asistentom predsedu Generálnej konferencie.

Materiály k spoločnému štúdiu pripravuje Oddelenie sobotnej školy. Na jej stránke je možné nájsť aj niektoré pomocné materiály k predmetnej biblickej úlohe. Záujemcovia si môžu biblické úlohy v tlačenej forme objednať u svojich zborových traktátnikov. Elektronická verzia celej biblickej úlohy v PDF sa Vám otvorí po načítaní pripojeného QR kódu:

https://www.casd.sk/wp-content/uploads/2023/03/BU-2Q_2023-SK-web.pdf

Na stránke Oddelenia sobotnej školy sú každý týždeň vyvesované video dokumenty – Bible pro dnešek, kde pozvaní hostia, diskutujú nad každou z 13 biblických úloh aktuálneho štvrťroku. Všetky ďalšie informácie nájdete tu: https://sobotnaskola.casd.sk/

Dovoľujeme si dať do pozornosti jednu z možností ako sa dostať pohodlne a jednoducho k aktuálnym lekciám sobotnej školy. Dokonca nielen k lekciám, ale aj k video zamysleniam HopeTV a audio formátu lekcií sobotnej školy.

Ide o smart zariadenia s operačným systémom ANDROID a prípadní záujemcovia ju môžu nájsť v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.uplab.sobotnaskola

Potom tu je aj druhá možnosť inej aplikácie (pôvodom z Austrálie), kde sa dá voliť medzi viacerými jazykmi (vrátane slovenčiny) a kde po kliknutí na biblický text sa ten text otvorí. Je tiež pre operačný systém ANDROID a dostupná v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryart.sabbathschool